Pomůžeš? Poděkujeme ti!

Klára Boháčová

Příběh Klárky Boháčové

Klárka se měla narodit 6. 11. 2006, ale vybrala si datum 11. 11. 2006. Vše nasvědčovalo tomu, že bude krásná a zdravá, nastaly však komplikace. Porod nepostupoval, zůstala zaseknutá v rodidlech. Starší lékařka, která sloužila, neodhadla situaci a zvolila špatný postup. Volala primáře na příslužbě, který nebyl k zastižení. Náhodou sehnala jiného, ale než dorazil a Klárku během vteřiny vyndal, bylo už pozdě, dusila se tam přibližně 40 minut. Kvůli špatné organizaci porodnického oddělení měla hypoxicko ischemickou encefalopatii, druhý stupeň závažnosti. Její diagnóza zní: Dětská mozková obrna, spastická kvadruparéza, tj. jsou postiženy všechny čtyři končetiny. Jako většina těchto dětí má
i epilepsii, která se začala projevovat, když jí byly tři měsíce. Naštěstí je léčba, kterou lékaři nasadili, účinná a další záchvaty se od té doby nedostavily.

Klárčiny rodiče by potřebovali sehnat necelých 18.000 Kč na doplatky kočárku a lehátka do vany od firmy Otto Bock. Chcete-li Klárce a jejím rodičům pomoci, můžete jim peníze posílat na účet: 1106926033/0800, Variabilní symbol: 2006.


Kromě doplatku na kočárek a lehátko potřebujete i něco dalšího?
Původně jsme chtěli ještě nepromokavý fusak od Husky do kočárku, ale to jsme již vyřešili jiným způsobem.

Jinak nepotřebujete nic?
Budeme kupovat auto, na které nám přispěje město až 100.000 Kč. Auto potřebuje každý, takže si zrušíme stavební spoření, z kterého doplatíme zbytek.


Všechny potřebné léky stíháte kupovat?
My máme štěstí oproti jiným dětem, že je Klárka v podstatě zdravá. Bere léky jen na epilepsii a ty jsou proplacené.

 

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.